Płocki Klub Mangi i Anime "ShiroIguru"

Spotkania klubu odbywają się w spółdzielni na ulicy Gierzyńskiego 17

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2012-03-06 08:26:08

 Anger of Dragon

Gniew Smoka

9492707
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2011-12-21
Posty: 218
Punktów :   
Ulubione Anime: Steins;Gate
Ulubiona Manga: Naruto
Ulubiony Bohater: Shikamaru Nara
WWW

Ostatnio Obejrzane Anime

Jak w temacie, jakie Anime ostatnio obejrzeliście, co o nich sądzicie, może chcecie polecić je nam?


No to oczywiście zacznę:

Steins;Gate - to Anime oglądałem już trzeci raz, za każdym razem robi na mnie wielki wrażenie, niedługo postaram się zrobić panel o nim. POLECAM

Boku wa Tomodachi ga Sukunai - 12 epowa seria z sezonu jesiennego, nawet zabawna, o znajdowaniu przyjaciół i takie inne;)MOŻNA OBEJRZEĆ

Maji de Watashi ni Koi Shinasai! - walka, magia, trochę inteligentny, ale słaby główny bohater. Trochę (dużo) echci, no i oczywiście harem. W sumie pierwszy odcinek chyba najbardziej mi się podobał, spodziewałem się geniusza strategii i kolejnych ciekawych batalii, ale to Anime okazało się kolejną humorystyczną (12 odcinkową) serią. Nie powiem, czasami można popłakać się ze śmiechu, ale polecam tylko w ostateczności, jeśli na serio nie macie ochoty na nic ambitniejszego, albo potrzebny wam odmóżdżacz. Choć jest pewna rozkmina, która mi się spodobała... MOŻNA OBEJRZEĆ


http://myanimelist.net/signature/Angerdragon.png

Offline

#2 2012-03-06 21:13:14

 Lain

Początkujący klubowicz

7351434
Call me!
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2011-12-21
Posty: 32
Punktów :   
Ulubione Anime: Elfen Lied
Ulubiona Manga: Elfen Lied
Ulubiony Bohater: Kaede

Re: Ostatnio Obejrzane Anime

Spice and Wolf (1, 2, OVA, Special) - Ciekawe anime z gatunku przygodowych o ile tak to można nazwać o pewnym kupcu i "wilku".


http://myanimelist.net/signature/LainK.png

Offline

#3 2012-03-13 21:35:27

 Kicking-Machine

Początkujący klubowicz

1249547
Call me!
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2012-03-13
Posty: 40
Punktów :   
Ulubione Anime: Darker than Black
Ulubiona Manga: Balsamista
Ulubiony Bohater: BOOBS :I

Re: Ostatnio Obejrzane Anime

Deadman Wonderland - dramat/kryminał. Opowiada o losach 15 chłopca w pewnym... oryginalnym więzieniu. Ładna krecha, ciekawi bohaterowie, niestety z wyjątkiem, wybitnie nijakiego, głównego. Wciąga, krwawy i brutalny, taki troszkę "ryjący psychę", co jak dla mnie jest komplementem dla anime. Niestety, tylko reklamówka wychodzącej nadal mangi. Wrażenie psuje końcówka, na ostatni epek, pełen "dramatycznych" monologów, radze uzbroić się w dużą dawkę cierpliwości. A, nie mogę nie dodać, że zauroczył mnie opening 

Hellsing Ultimate -  wciąż nie dokończona seria. Moim zdaniem ciekawa pozycja, chociaż w przypadku mojego ogromnego sentymentu do Hellsinga trudno mi o obiektywizm. Fabuła bardziej rozbudowana niż w poprzedniej serii, mniej schematyczna, graficznie też jak dla mnie na plus. Bardzo zaskoczona byłam postacią pewnej policjantki, niezmiernie drażniącej mnie w Hellsingu. W Hellsing Ultimate Seras dostała wreszcie "różków" i pokazała, że też ma charakterek. Niestety inne postacie przechodzą trochę.. kryzys osobowości (?) , ale można im to wybaczyć. Polecam.

Another -  również nadal jeszcze nie wszystkie odcinki wyszły w j. polskim, jednak zapowiada się ciekawie. Horrorek o ślicznej, choć lekko przesłodzonej na mój gust, kresce. Trzyma w napięciu, ma klimat.. no jak dla mnie tylko jedna wada - schematyczność. Nie przepadam za horrorami typu mordują piękna ameryk.. a nie no, tu japońską młodzież, i męcząca jest świadomość, że co odcinek będzie trup (chyba żaden z tego spojler, to było moje przemyślenie po jakiś 3/2 odc.) . Ale ogólnie bardzo pozytywnie. (edit: seria skończona... potencjał na mój gust niewykorzystany :I )

Troszkę mi się rozpisało xd

Ostatnio edytowany przez Kicking-Machine (2012-04-14 14:38:24)


http://img33.imageshack.us/img33/9538/kanbaru.jpg

Offline

#4 2012-03-15 06:48:37

gohag

Początkujący klubowicz

853328
Zarejestrowany: 2012-03-14
Posty: 132
Punktów :   
Ulubione Anime: Hellsing
Ulubiona Manga: NANA, Balsamista
Ulubiony Bohater: Mamiya, ALUŚ! :p

Re: Ostatnio Obejrzane Anime

xKotowKatx napisał:

Niestety inne postacie przechodzą trochę.. kryzys osobowości (?)

taa...toż to klasyczna depresja + myśli samobójcze...o ile to możliwe w tym wypadku

A co do anime...to jak to mówią niektórzy - zalepiam. Nadmiar obowiązków i totalny brak zrozumienia i współmałżonka mocno mnie ogranicza.

Ostatnio j.w. oprócz Anothera.

W Deadmanie prawie jak u Hitchocka...zaczyna się od trzęsienia zmieni...ale potem jest już tylko...nudniej - niestety. Ale Shiro jest kochana

Trzeba przyznać, za pisanie o anime jest uciążliwe - jak tu coś powiedzieć, żeby nie zaspojlerować...

Ostatnio edytowany przez gohag (2012-03-15 08:22:41)

Offline

#5 2012-04-15 11:27:22

 _Hideki_

Początkujący klubowicz

4302652
Call me!
Skąd: Płońsk
Zarejestrowany: 2012-04-15
Posty: 23
Punktów :   
Ulubione Anime: Slayers
Ulubiona Manga: Wish
Ulubiony Bohater: Lina Inverse
WWW

Re: Ostatnio Obejrzane Anime

Another PV1 PV2 OP

Rok produkcji: 2012
Gatunek: horror, thriller psychologiczny
Liczba odcinków: 12

Opis: Kōichi Sasakibara przenosi się z Tokio do prowincjonalnego miasteczka, gdzie z powodu pracy ojca jest zmuszony zamieszkać z dziadkami. Klasa, do której dołącza, wydaje się być dość dziwna - uczniowie unikają niektórych tematów, nieraz zdają się być czegoś przerażeni, a innym razem zdarza im się być dość agresywnymi. Uczniowie tej klasy znają pewną historię, legendę, której jednak nie chcą zdradzić nowemu koledze. Uwagę Sasakibary przykuwa Mei Misaki - cicha dziewczyna z opaską na lewym oku, którą cała klasa zdaje się ignorować.

Ogólnie seria mi się podobała, ale ciągle zmieniający się klimat i konwencja niespecjalnie przypadły mi do gustu. Horror przeradzający się w serię detektywistyczną, by ostatecznie stać się thrillerem psychologicznym. Gdyby seria od początku do końca była jak pierwsze odcinki, pewnie dałbym 9-9,5/10, a tak to "jedynie" solidne 8/10.


Saint Seiya / Rycerze Zodiaku OP1 OP2

Rok produkcji: 1986
Gatunek: fantastyka, sztuki walki
Liczba odcinków: 114

Opis: Raz na 200 lat, gdy ma się pojawić wielkie zło, na ziemi rodzi się reinkarnacja Ateny, greckiej bogini opiekującej się ludźmi. Atena ma 88 obrońców - Świętych (po naszemu Rycerzy), którzy w jej imieniu walczą w boskich zbrojach z wysłannikami zła.

Ostatnio postanowiłem sobie odświeżyć jedno z anime oglądanych przeze mnie w dzieciństwie na nieistniejącym już RTL7. Tym razem z oryginalną ścieżką dźwiękową. Całą serię można podzielić w zasadzie na 4 części. W pierwszej dowiadujemy się, o co chodzi, natomiast kolejne 3 sprowadzają się do schematu: Atena umrze za kilka-kilkanaście godzin, jeśli ktoś coś czegoś nie zrobi. Piątka głównych bohaterów - Pegaz, Łabądź, Smok, Andromeda i Feniks muszą pokonać innych wojowników, aby uratować Atenę. Anime fajne mniej więcej do połowy. Żeby nie to, że schemat ratowania Ateny jest powtarzany jak zapętlona playlista, to byłoby anime ciekawe przez wszystkie odcinki. Dodam, że kinówki (nie licząc piątej, najciekawszej, która spoileruje zakończenie oavek z Hadesem!) powielają ten schemat. Skoro już jestem przy kinówkach, to są niespójne z serią tv (np. w kwestii Asgardu) czy pomiędzy sobą (kwestia Apolla).

Ostatnio edytowany przez _Hideki_ (2012-04-15 11:28:53)


http://i128.photobucket.com/albums/p161/_Hideki_/userbar%20itd/sig_da.gif

Offline

#6 2012-04-16 10:12:28

gohag

Początkujący klubowicz

853328
Zarejestrowany: 2012-03-14
Posty: 132
Punktów :   
Ulubione Anime: Hellsing
Ulubiona Manga: NANA, Balsamista
Ulubiony Bohater: Mamiya, ALUŚ! :p

Re: Ostatnio Obejrzane Anime

Tak na bardzo świeżo:
NANA

"Dwie dziewczyny, które dzieli praktycznie wszystko – z wyjątkiem miejsca zamieszkania, wieku i imienia – próbują ułożyć sobie życie w wielkim mieście."  - tyle z Tanuki. I wystarczy, resztę lepiej zobaczyć na "żywo".

Może "dziewczyńskie", może romansidło, może trochę naiwne i dość nachalnie nawiązujące do pewnej, dość znanej swego czasu kapeli, ale urzekło mnie totalnie. Jak dla minie idealna sprawa jak ktoś lubi się "pobabarać" w psychice bohaterów - bo jest w czym wybierać.
Wystarczająco dużo aby wsiąknąć na całą noc (no nawet dwie i trochę...).
Odradzam tylko serdecznie "nawróconym" palaczom - nie pomaga
No i na walki nie liczcie, no chyba że jakieś symboliczne danie w pysk (a tego to zdecydowanie za mało -aż czasem świerzbi ręka).

No i całkiem niedawno Steins;Gate - ale tu się nie odważę wchodzić komuś lepiej obeznanemu w paradę.
Kolejne z tych, po których jeszcze przez jakiś czas się myśli - a to lubię.
No dobra zakończenie jak dla mnie jakieś takie...ale nie czepiam się.

Ostatnio edytowany przez gohag (2012-04-20 08:54:41)

Offline

#7 2012-04-28 14:23:34

 BzyczoR

Początkujący klubowicz

10649208
Skąd: Płock WTF ? xD
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 84
Punktów :   
Ulubione Anime: Bleach
Ulubiona Manga: Oh my goodness !
Ulubiony Bohater: Ja sam ! xD

Re: Ostatnio Obejrzane Anime

Zetman - gólnie to zacząłem oglądać ponieważ to świeżaczek, i pomimo iż wyszły dopiero 2 odcinki to już mi sie  zaje..... spodobało. Anime jest o bestiach które powstają poprzez jakieś badania, są one nazywane graczami ponieważ służyły do walk na śmierć i życie, gdzie najbogatsi ludzie obstawiali wyniki. Któregoś dnia "gracze" się zbuntowali i uciekli zabijając na swojej drodze napotkanych ludzi, lecz najważniejszym jest iż pewnien doktor zabrał (można powiedzieć że ukradł) ze sobą jednego gracza a dokładniej niemowlaka, którego postanowił sam wychować. Więcej nie napisze żeby nie spoilerować ale anime tak wciąga że czekam na następne epki O.O

W moim avatarze możecie zobaczyć Jina (owego niemowlaka) po przemianie w Charyzme (tego również jeszcze nie rozumiem bo chyba powinien się też nazywać graczem jak inne bestie, ale może się to wyjaśni w następnych epkach)

Ostatnio edytowany przez BzyczoR (2012-04-28 14:28:23)


http://i43.tinypic.com/xd5vrc.png

Offline

#8 2012-04-28 18:51:15

 Ayane Hullen

Początkujący klubowicz

7042233
Call me!
Skąd: Gąbin
Zarejestrowany: 2012-04-13
Posty: 10
Punktów :   
Ulubiony Bohater: Deidara, Envy

Re: Ostatnio Obejrzane Anime

Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan - obejrzałam dwa sezony, zabawne anime
Black Rock Shooter - Bardzo mi się podobało, dwa światy, ludzie prawdziwi i to, co w nich siedzi. Piękne zakończenie, myślę, że warto obejrzeć.
Panty and Stocking with Gartelbelt - zabawne, można obejrzeć
Nyan Koi - koty i magia, oczywiście jest też romans, jest się z czego pośmiać.


Lubię truskawky

Offline

#9 2012-05-08 13:04:35

 BzyczoR

Początkujący klubowicz

10649208
Skąd: Płock WTF ? xD
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 84
Punktów :   
Ulubione Anime: Bleach
Ulubiona Manga: Oh my goodness !
Ulubiony Bohater: Ja sam ! xD

Re: Ostatnio Obejrzane Anime

Czemu nikt do tej pory nie uwzględnił serii Fate oraz Eureka, które właśnie maja nowe dosłony ?

No więc Fate/Stay Night ma teraz nową serię (jak każdy wie) Fate/Zero i tu muszę powiedzieć że te anime poprostu mnie zachwyca, walki jak i oraz zwykłe konwersacje są tu bardzo fajne, oraz kreska niczego sobie, czekam z niecierpliwościa na nowe epki^^

Hmm Eureka Seven leci dalej jako Eureka Seven AO. Pierwsza seria była dla mnie jak narkotyk, akcja, dramat, komedia czego tu więcej chcieć ? Lecz druga seria po obejrzeniu 4 (bo narazie tyle wyszło) odcinków niestety mnie już tak nie zachwyca, ale mam nadzieje że się to zmieni w następnych odcinkach.


http://i43.tinypic.com/xd5vrc.png

Offline

#10 2012-05-08 13:14:42

 Tsubasa-san

Początkujący klubowicz

44463577
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2012-04-20
Posty: 45
Punktów :   
Ulubione Anime: AKB0048,Bleach,D.Gray Man,FMA
Ulubiona Manga: Melty Blood,Ibitsu,Stigmata
Ulubiony Bohater: Envy,Accelerator,Road,Toshiro

Re: Ostatnio Obejrzane Anime

Hmmmm ja ostatnio obejrzałam:
"Yoku wakaru gendai mahou" Bardzo mi się podobało pod każdym względem :3
"Uta No Prince-sama" Śpiewająca przebrnęłam przez wszystkie epki ^^
"Hakuouki" To jap te wyżej mi się bardzo podobały (ale jeszcze czeka mnie druga seria)

No i obecnie oglądam te anime co jeszcze wychodzą (typu "Accel World","Tasogare otome x amnesia" i inne)


http://nyanyan.mangowe.pl/upload/31388_2t0ne3vjzgfy8iulkr6msc45db91pqxoah7w.gif

Offline

#11 2012-05-09 20:07:19

 Amidala7

Nowy klubowicz

13131214
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2012-04-20
Posty: 5
Punktów :   

Re: Ostatnio Obejrzane Anime

"Kuragehime" - ciągłe wołanie "Kulala" i "Tekila" xDD
"Ben-to" - dopiero po tym anime uświadomiłam sobie, jak bardzo lubię jeść
"Boku wa Tomodachi ga Sukunai" - bo każdy potrzebuje przyjaciela


http://img198.imageshack.us/img198/4563/tvd2x20thelastdaythevam.png

Offline

#12 2012-05-20 18:04:56

 Kicking-Machine

Początkujący klubowicz

1249547
Call me!
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2012-03-13
Posty: 40
Punktów :   
Ulubione Anime: Darker than Black
Ulubiona Manga: Balsamista
Ulubiony Bohater: BOOBS :I

Re: Ostatnio Obejrzane Anime

http://desmond.imageshack.us/Himg151/scaled.php?server=151&filename=images1sa.jpg&res=landing
Hotarubi no Mori e - króciutkie (45 min) i bardzo przyjemne w oglądaniu anime. Może nie było szczególnie odkrywcze, ale wzruszające i.. śliczne (nie chodzi o kreskę, chociaż ta była nawet przyzwoita i taka bardzo w moim guście). Jak dla mnie niosło cudny klimat wakacji (podobnie działa na mnie Air *_* ). Ogólnie pocelam :3



Gyo - Rybia apokalipsa...i w zasadzie nie wiem, co powiedzieć na ten temat. Z jednej strony historia nawet ciekawa, ale scenki pobudzające odruch wymiotny trochę zaburzyły mi pogląd na to anime. A za szczególnie wrażliwego widza się nie mam. Bardzo lubię realistyczny styl rysowania Junji Itou w mangach, ale tu kreska była niedopracowana. Na pewno baardzo nie polecam do posiłku.

higurashi no naku koro ni - Mi to anime bardzo przypadło do gustu, pod koniec nawet przestała mi przeszkadzać przesłodzona kreska. Zakończenie co prawda nie podtrzymało dla mnie poziomu serii, oraz wiele rzeczy się nie wyjaśniło... albo ja ich nie ogarnełam... 2 seria czaka. Jednak o tej pozycji nie ma co się rozpisywać, bo chyba trudno znaleźć tu użytkownika, który nie maił by, chociaż pobieżnej, wiedzy o czym jest dany tytuł. Moim zdaniem warte obejrzenia.

Ostatnio edytowany przez Kicking-Machine (2012-05-21 19:24:20)


http://img33.imageshack.us/img33/9538/kanbaru.jpg

Offline

Darmowe liczniki

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://gryporadnik.waw.pl przegrywanie kaset vhs.