Płocki Klub Mangi i Anime "ShiroIguru"

Spotkania klubu odbywają się w spółdzielni na ulicy Gierzyńskiego 17


#1 2012-01-24 20:32:30

 Fal

Moderator

Zarejestrowany: 2011-12-23
Posty: 100
Punktów :   
Ulubione Anime: Steins;Gate
Ulubiona Manga: Death Note
Ulubiony Bohater: Lelouch vi Britannia

Code Geass

Na początek krótki opis z Wikipedii:
Code Geass: Lelouch of the Rebellion śledzi losy brytyjskiego studenta, Leloucha Lamperouge, który przypadkiem zostaje uwikłany w jedną z akcji terrorystycznych przeprowadzanych przez Japończyków przeciwko okupantowi. Zostaje schwytany przez siły Brytanii i ma zostać rozstrzelany za popieranie terrorystów. Życie ratuje mu tajemnicza dziewczyna, która obdarowuje go mocą Geass: Lelouch może wydać każdemu dowolny rozkaz i zostanie on bezwzględnie wykonany. Młody Lamperouge staje na czele japońskiego powstania przeciwko Imperium: okazuje się bowiem, że jego prawdziwe imię to Lelouch vi Britannia i jest 17-tym w kolejności sukcesji do tronu Brytanii. Wypędzony z rodzinnego kraju pragnie tylko jednego - zemsty na swoim ojcu, brytyjskim Imperatorze oraz stworzenia świata, w którym jego siostra Nunnally będzie mogła żyć szczęśliwie.

Kilka dni temu skończyłem oglądać drugą serię Code Geassa. Ci, którzy mnie znają, doskonale wiedzą, że według mnie najlepszym anime ever był Death Note. No właśnie - BYŁ.
Code Geass to THE BEST ANIME EVER!
Fabuła wciąga od samego początku i nie zwalnia tempa w żadnym momencie.
Mamy genialne postacie, takie jak Lelouch, C.C (kocham ją normalnie), Kallen, Cornelia, Schneizel czy Oranżowy.
Kreska i animacja - piękna.
10/10
Chociaż zakończenie było trochę przygnębiające... A chrzanić, tworzę kontynuację! Niestety nie umiem rysować, zatem słowo pisane musi wystarczyć.
A, jakby ktoś posiadał napisy do Code Geass Hangyaku no Lelouch -Black Rebellion, byłbym bardzo wdzięczny za wysłanie.

Ostatnio edytowany przez Fal (2012-01-24 23:53:00)

Offline

#2 2012-02-02 22:12:00

 Jordan

Berzerkier

13445863
Zarejestrowany: 2011-12-21
Posty: 76
Punktów :   
Ulubione Anime: FF7, Guilty Crown
Ulubiona Manga: Bladesides
Ulubiony Bohater: Hitsugaya Toshiro, CHu

Re: Code Geass

szczerze to nie wiem co napisać ale wiem jedno dzięki temu anime spodobały mi się mechy bo dotychczas niezbyt za nimi  nie przepadałem Fabuła jest genialna zaskakujące zakończenie i nie wiem co jeszcze a i kreska jest przepiękna (wiem dla niektórych jest ohydna cóż są gusta i guściki


http://pu.i.wp.pl/k,MzY1NDk0MTYsMzE1MTkz,f,75747_483405708_04_H222303_L.jpg

Offline

#3 2012-02-02 23:11:23

 Anger of Dragon

Gniew Smoka

9492707
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2011-12-21
Posty: 218
Punktów :   
Ulubione Anime: Steins;Gate
Ulubiona Manga: Naruto
Ulubiony Bohater: Shikamaru Nara
WWW

Re: Code Geass

Jak najbardziej zgadzam się z @Jordanem, podobnie było ze mną, jeśli chodzi o mechy. Według mnie Code Geass posiada jedno z najbardziej Genialnych zakończeń, o którym przez jeszcze wiele lat będą rozmawiali internauci na całym świecie;)


http://myanimelist.net/signature/Angerdragon.png

Offline

#4 2012-04-10 13:47:56

gohag

Początkujący klubowicz

853328
Zarejestrowany: 2012-03-14
Posty: 132
Punktów :   
Ulubione Anime: Hellsing
Ulubiona Manga: NANA, Balsamista
Ulubiony Bohater: Mamiya, ALUŚ! :p

Re: Code Geass

Kiedy udało mi się w końcu przebrnąć przez pierwszy odcinek, stwierdziłam, że jednak to anime ma jaja...zabić na wstępie dwójkę bohaterów, którzy wydają się dość istotni dla fabuły...no, no... Ale potem zobaczyłam drugi odcinek
Death Note dla mnie może spać spokojne...

Offline

#5 2012-04-11 22:21:46

 Anger of Dragon

Gniew Smoka

9492707
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2011-12-21
Posty: 218
Punktów :   
Ulubione Anime: Steins;Gate
Ulubiona Manga: Naruto
Ulubiony Bohater: Shikamaru Nara
WWW

Re: Code Geass

Oki, oki, Code Geass rozkręca się z czasem;) To dla niektórych może być plus, a dla niektórych minus, że między rozterkami bohatera, walkami psychologicznymi itp, jest też szkolna sielanka, pokazująca, że główny bohater też jest normalnym człowiekiem, ma normalne problemy, sprawy sercowe itp, a jednocześnie pozwalające odpocząć od natłoku rozkmin;)


http://myanimelist.net/signature/Angerdragon.png

Offline

#6 2012-04-11 22:46:16

 Kicking-Machine

Początkujący klubowicz

1249547
Call me!
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2012-03-13
Posty: 40
Punktów :   
Ulubione Anime: Darker than Black
Ulubiona Manga: Balsamista
Ulubiony Bohater: BOOBS :I

Re: Code Geass

sielanka jak sielanka.. wydaje mi się, że chodziło bardziej o walki, cytując Gohag, "transformersów" xd Sama się mądrze a obejrzałam ze dwa odcinki.. no ale dzięki temu wyrobiłam sobie zdanie, że nie lubię mechów. Kiedyś na pewno wrócę do serii, może się nawrócę, ale na razie nie widzę materiału na konkurencję dla dn.


http://img33.imageshack.us/img33/9538/kanbaru.jpg

Offline

#7 2012-04-12 10:52:01

gohag

Początkujący klubowicz

853328
Zarejestrowany: 2012-03-14
Posty: 132
Punktów :   
Ulubione Anime: Hellsing
Ulubiona Manga: NANA, Balsamista
Ulubiony Bohater: Mamiya, ALUŚ! :p

Re: Code Geass

Anger of Dragon napisał:

główny bohater też jest normalnym człowiekiem

Nie no spoko, zupełnie normalny, wcale  nie żadne tam genialne dziecko...

Spodziewałam się, że się poniektórym krew zagotuje, ba nawet miałam nadzieję na jakiś mały lincz..a tu proszę taka tolerancja dla odmieńców. Ba masz, Konfucjusz, Zen i te klimaty

Przez Was będę to musiała kiedyś przejść, za bardzo zaintrygowaliście mnie tym zakończeniem, ale to znowu jakieś miliony odcinków...

Offline

Darmowe liczniki

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotely Neustrelitz Hello Noordwijk - Souterrain Hoogwakersbosstraat 6 dentysta Szczecin bulterier cena materace janpol