Płocki Klub Mangi i Anime "ShiroIguru"

Spotkania klubu odbywają się w spółdzielni na ulicy Gierzyńskiego 17


#1 2012-03-06 20:25:47

 Rasti

Początkujący klubowicz

Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 170
Punktów :   
Ulubione Anime: Bleach, Naruto, Fair Tail
Ulubiona Manga: brak
Ulubiony Bohater: Aizen, Zeref
WWW

Wywiad z Tite Kubo.

Na łamach Shonen Jump Alpha ukazał się wywiad z Tite Kubo twórcą Bleacha a portal blech.com.pl pokazał na razie jego pierwszą cześć która ja pozwoliłem sobie również tutaj dodać. Możemy z niego wyczytać na przykład to jakiej muzyki słucha Kubo podczas rysowania.

Q: Czy był jakieś szczególne mangi, które czytałeś w dzieciństwie, że zainspirowały Cię do tego aby zostać Mangaką (twórcą mangi)?


Tite Kubo: Manga Gegege no Kitaro stworzona przez Shigeru Mizuki wywarła na mnie największe wrażenie. Była to pierwsza manga, którą próbowałem ze szkicować. Naprawdę lubiłem jego Yōkai (Yōkai - japońskie stworzenia z bajek ludowych). Mój styl jest prosty w porównaniu do dzieły Shigeru Mizuki. Czuję, że właśnie przez ten styl, istnieje jakiś wpływ na to jak rysuje postacie. Nawet dziś, kiedy widzę dzieła Mizukiego, bardzo mnie inspirują przez co jestem bardziej podekscytowany.

Q: Wiemy, że bardzo lubisz muzykę. Czego najczęściej słuchasz podczas rysowania mangi?


Tite Kubo: David Guetta i Back Horn są ostatnio moimi faworytami. Zwykle nie słucham japońskiej muzyki. Lubię artystów z całego świata. Zazwyczaj kiedy rysuje mangę słucham MTV. Jak jestem w mieście to używam w telefonie aplikacji tzn. SoundHound. Zwykle bardzo się nudzę, a ta aplikacja pozwala mi odkryć nową muzykę.

Q: Czy podczas gdy tworzyłeś mangę ZombiePowder, myślałeś już nad rozpoczęciem Bleacha?

Tite Kubo: Najważniejsze czego doświadczyłem podczas tworzenia ZombiePowder to, że powinienem tworzyć jak i postępować zgodnie z sercem. Wcześniej nie byłem przyzwyczajony do cotygodniowej emisji mojego dzieła jak teraz. Obecnie chcę bardziej skupić się na swoim stylu oraz na tym co jeszcze mogę stworzyć.

Q: Twoje rysunki postaci są bardziej szczegółowe i lepiej stylistycznie zrobione niż średnie mangi Shonen. Powiedz nam jak ty to robisz?

Tite Kubo: Tak naprawdę to nie wiem, jak ja to robię, ale mam sporo "postaci" wykreowanych w wyobraźni. Kiedy rozpoczynam arc, to chce z wpasować jakoś stare postacie do nowej historii. Rysuje je w grupach, a potem sprawdzam czy rzeczywiście pasują do tego. To całkiem proste, wybrać głównego bohatera. Potem należy stworzyć postacie, które w jakiś sposób będą pasować do ów głównej postaci w oparciu o osobowość.

Offline

#2 2012-03-11 17:25:25

 Rasti

Początkujący klubowicz

Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 170
Punktów :   
Ulubione Anime: Bleach, Naruto, Fair Tail
Ulubiona Manga: brak
Ulubiony Bohater: Aizen, Zeref
WWW

Re: Wywiad z Tite Kubo.

Druga cześć wywiadu


Q: Po arc'u z Aizenem, zaczął Pan pracę nad nowym. Co chciałeś zrobić w arc'u Lost Agent, który rozpoczął się od 49 tomu?

Tite Kubo: W tym arc'u ponownie chciałem odtworzyć historię, którą zaprezentowałem na samym początku uniwersum aż do teraz. W pierwszym tomie Bleach'a Ichigo zdobył moc "Żniwiarza Dusz", czyli został Shinigami, ale teraz stracił swoją całą moc, w wyniku walki z Aizenem. Musi zatem odzyskać utraconą moc. Arc Lost Agent jest ważny, ponieważ jest prequalem przyszłego arc'u.


Q: W kolorowej wersji mangi Bleach'a bardzo humorystycznie przedstawiłeś bohaterów. Które postacie lubisz w śmieszny sposób przedstawiać?

Tite Kubo: Podczas rysowania mangi lubię przedstawiać bohaterów w śmiesznej sytuacji. Moim liderem co do tego jest Hitsugaya Toshiro albo gdy jeszcze żył to Ulquiorra. Dla mnie to naprawdę zabawne zobaczyć reakcje zwykłych postaci w humorystycznych momentach. Dlaczego akurat Hitsugaya? Dlatego, że ma bardzo fajny charakter.

Q: Zacząłeś wprowadzać do mangi hiszpańskie słowa i to dzięki nim Bleach ma taki unikalny charakter. W jaki sposób dobierasz słowa, których chcesz użyć?

Tite Kubo: Podczas wybierania danych słów, dla mnie najważniejsza jest ich wymowa. Ja wiem co chce w danym momencie przekazać, dlatego przeszukuje słownik i patrze na słowa, które mają podobne znaczenie wyrazów japońskich na hiszpański. Wśród tych wybieram te, które najlepiej będzie się wymawiać.
To też jest część mojej pracy.


Q: Cyfrowa manga zaczyna coraz bardziej rozpowszechniać się w Ameryce. Jakie jest twoje zdanie na temat tego?


Tite Kubo: Szczerze mówiąc to nie jestem za cyfrową edycją mang. Jestem zwolennikiem normalnej dystrybucji, czyli zwykłej książki. Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że USA to wielki kraj i tam księgarni nie ma co 5 ulic, dlatego wydaje mi się, że taka forma jest jak najbardziej przydatna.


Q: Postacie przez Ciebie stworzone zmieniały się sporo przez ponad 50 tomów. Która postać według Ciebie zmieniła się najbardziej?

Tite Kubo: Wydaje mi się, że najbardziej zmienił się Ichigo. Najbardziej to widać w obecnym arc'u. Jakby nie patrzeć to Bleach jest o Ichigo, to on prowadzi nas przez wszystkie sagi. Osobiście czuje się mocno z nim związany. Kiedy mam ciężkie chwile w życiu to on jest jedyną osobą, która mnie wspiera, dopinguje.

Q: Czy masz jakieś komentarz dla osób, które dopiero co zaczęły przygodę z Bleach'em. Chodzi mi głównie o ludzi mieszkających w USA?


Tite Kubo: Dla tych co dopiero zaczęli czytać mangę, chce powiedzieć, że teraz seria przybierze trochę inny obrót. Nowy arc, to będzie oczywiście nowa historia, która może bardzo zaskoczyć.

Offline

#3 2012-03-11 17:38:27

 Anger of Dragon

Gniew Smoka

9492707
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2011-12-21
Posty: 218
Punktów :   
Ulubione Anime: Steins;Gate
Ulubiona Manga: Naruto
Ulubiony Bohater: Shikamaru Nara
WWW

Re: Wywiad z Tite Kubo.

Hehe, Tite Kubo wydaje się fajnym gostkiem;) Mam nadzieję, że Bleach będzie nam towarzyszył przez jeszcze 10 lat;)


http://myanimelist.net/signature/Angerdragon.png

Offline

Darmowe liczniki

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.anime-plock.pun.pl