Płocki Klub Mangi i Anime "ShiroIguru"

Spotkania klubu odbywają się w spółdzielni na ulicy Gierzyńskiego 17


#1 2012-03-18 09:43:24

 Jordan

Berzerkier

13445863
Zarejestrowany: 2011-12-21
Posty: 76
Punktów :   
Ulubione Anime: FF7, Guilty Crown
Ulubiona Manga: Bladesides
Ulubiony Bohater: Hitsugaya Toshiro, CHu

KSIĄŻKI

Zapraszam do pisania o tym jakie książki przeczytaliście, dlaczego akurat one was zainteresowały, ile ich już macie, oraz w skrócie o ich tematyce.


http://pu.i.wp.pl/k,MzY1NDk0MTYsMzE1MTkz,f,75747_483405708_04_H222303_L.jpg

Offline

 

#2 2012-03-18 12:43:32

gohag

Początkujący klubowicz

853328
Zarejestrowany: 2012-03-14
Posty: 132
Punktów :   
Ulubione Anime: Hellsing
Ulubiona Manga: NANA, Balsamista
Ulubiony Bohater: Mamiya, ALUŚ! :p

Re: KSIĄŻKI

Aktualnie na tapecie "Salon 2. Alfabet szulerów. Cz 2." Łysiaka...no nie wiem dlaczego to czytam, ale jak ja coś zacznę nie umiem przerwać, jak bulterier z uściskiem szczęki. Kłócę się z gościem non stop, denerwuje mnie maksymalnie - ale cóż trzeba poznać swoich wrogów.
Mocno szowinistyczne, bardzo prawicowe - dla koneserów i ludzi o mocnych nerwach.
A czeka tyle ciekawszych książek...

Offline

 

#3 2012-04-29 09:43:52

 AkaiHana

Początkujący klubowicz

21886469
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2012-04-20
Posty: 14
Punktów :   
Ulubione Anime: Brave10 Kuroshitsuji Umineko..
Ulubiony Bohater: Grell, Yuri, Natsuki Shinomiya
WWW

Re: KSIĄŻKI

Ja czytałam ostatnio czwartą część sagi ''Obca'' Diany Gabaldon, która nosiła tytuł Jesienne Werble.
Ogólnie w książce jest wiele wątków, ale najważniejszym było to, iż główna postać - wojenna pielęgniarka Claire Randall będąc z mężem na wakacjach, odwiedza Szkocję. Pewnego razu wychodząc (by nazbierać jakiś leczniczych ziół) natrafia na kamienny krąg, i przenosi się w czasie do roku 1743.
Jako, że ludziom napotkanym w danym wieku nie potrafi powiedzieć skąd przybyła, uważana jest za szpiega.

Jak powiedziałam, to jest jeden z najważniejszych wątków, ale oczywiście nie znaczy to, że książka jest monotonna - wręcz przeciwnie, wszystko ze sobą współracuję i myślę, że jest godna przeczytania. :}

Offline

 

#4 2012-04-29 11:13:22

 Fal

Moderator

Zarejestrowany: 2011-12-23
Posty: 100
Punktów :   
Ulubione Anime: Steins;Gate
Ulubiona Manga: Death Note
Ulubiony Bohater: Lelouch vi Britannia

Re: KSIĄŻKI

Kilka dni temu skończyłem trylogię "Igrzyska śmierci" Suzanne Collins. Akcja toczy się w przyszłości, gdzie na ruinach USA powstało totalitarne państwo Panem, które jest podzielone na 12 dystryktów oraz stolicę - Kapitol. Co roku, za karę za bunt dystryktów, organizowane są Głodowe Igrzyska. Każdy dystrykt ma obowiązek wystawić dwoje zawodników (chłopaka i dziewczynę) z przedziału 12-18 lat, którzy później walczą na arenie o przetrwanie. Główną bohaterką jest Katniss Everdeen, pochodząca z Dwunastego Dystryktu, która w wyniku zbiegu okoliczności staje się trybutem na 74. Głodowe Igrzyska.
Naprawdę dobra seria, napisana przystępnym językiem, z porządnym przesłaniem, ciekawymi bohaterami. Fabuła może i nie zaskakuje, jednak wciąga, a zakończenie jest dość zaskakujące.

Offline

 

#5 2012-04-29 11:38:10

 _Hideki_

Początkujący klubowicz

4302652
Call me!
Skąd: Płońsk
Zarejestrowany: 2012-04-15
Posty: 23
Punktów :   
Ulubione Anime: Slayers
Ulubiona Manga: Wish
Ulubiony Bohater: Lina Inverse
WWW

Re: KSIĄŻKI

Ja mam za sobą praktycznie całą kolekcję Jacka Piekary - jego styl zdecydowanie najbardziej mi się podoba z polskich pisarzy fantastycznych, z którymi miałem styczność. Seria przygód inkwizytora Mordimera Madderdima to bardzo ciekawa wizja alternatywnych dziejów, gdzie Chrystus zamiast umrzeć i zmartwychwstać po prostu zszedł z krzyża i wyciął w pień pół Jerozolimy, a jako taki kościół katolicki opiera się nie na miłosierdziu, tylko na nieprzebaczaniu. Genialną parodią fantasy jest "Ani słowa prawdy", czyli nowe wydanie "Arivalda z wybrzeża". Obecnie staram się z kolei zapoznać z dziełami Murakamiego. Na początek "Norwegian wood".


http://i128.photobucket.com/albums/p161/_Hideki_/userbar%20itd/sig_da.gif

Offline

 

#6 2012-04-30 09:22:11

gohag

Początkujący klubowicz

853328
Zarejestrowany: 2012-03-14
Posty: 132
Punktów :   
Ulubione Anime: Hellsing
Ulubiona Manga: NANA, Balsamista
Ulubiony Bohater: Mamiya, ALUŚ! :p

Re: KSIĄŻKI

To dla odmiany mam coś, co mnie zaczarowało.
Wracam do komiksów...choć nie koniecznie mang. Jeszcze kilka czeka, ale na początek:

"Samotnik" Chaboute'a - historia człowieka, który radzi sobie jak umie z sytuacją, w której postawiło go życie, czyli skrajną samotnością - mocno nawiązuje do opowieści o pewnym "Dzwonniku". Trochę refleksyjne, ale i takie jakieś...ciepłe za razem. Oszczędny w kresce, a w słowach tym bardziej. Całkiem sympatyczny sposób na spędzenie jednego wieczoru.

No i jak dla mnie bomba - "Sandman"  Neil Gaiman (choć raczej dzieło zbiorowe).
Na początek polecono mi tom 5 (albo 8,9 w zależności od wydania) - "Zabawa w Ciebie" -  Opowieść z pogranicza dwóch światów: fantastycznego i realnego - choć to dość umowne pojęcia w tym przypadku. Pewna księżniczka ma pomóc uratować ginącą baśniową krainę - brzmi banalnie, ale to duża zmyłka. Odważne rysunki, ciekawe postaci, wciągająca akcja, duża dawka czarnego poczucia humoru (a może raczej ironii ???) i okazja do pokombinowania nad "sensem życia" Podobno to najlepszy tom...dla mnie cała seria jest genialna, no może "Refleksje i przypowieści" najmniej mnie urzekły.
Generalnie wpadłam po uszy, zakochałam się, odleciałam....na pewno wrócę.

Jeszcze tylko fragment z wstępu do jednego z tomów:
Doskonałość widoczna w Gaimanowskim „Sandmanie” sprawiła, że wiele osób zaczęło boleśnie odczuwać przeciętność naszego świata.

Ostatnio edytowany przez gohag (2012-05-30 14:08:19)

Offline

 

#7 2012-05-09 20:09:35

 Amidala7

Nowy klubowicz

13131214
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2012-04-20
Posty: 5
Punktów :   

Re: KSIĄŻKI

Ostatnio przeczytałam: "Akademię wampirów" tom 1, "Studnię wieczności", a teraz kończę "Kiki van Beethoven".


http://img198.imageshack.us/img198/4563/tvd2x20thelastdaythevam.png

Offline

 

#8 2012-05-09 20:34:30

 Anger of Dragon

Gniew Smoka

9492707
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2011-12-21
Posty: 218
Punktów :   
Ulubione Anime: Steins;Gate
Ulubiona Manga: Naruto
Ulubiony Bohater: Shikamaru Nara
WWW

Re: KSIĄŻKI

Studnię Wieczności, ale z serii Warcraft? Z Trylogii: "Wojny Starożytnych?" Jeśli tak, to m.in. wziąłem to do matury ustnej z polaka;p


http://myanimelist.net/signature/Angerdragon.png

Offline

 

#9 2012-05-10 09:44:25

gohag

Początkujący klubowicz

853328
Zarejestrowany: 2012-03-14
Posty: 132
Punktów :   
Ulubione Anime: Hellsing
Ulubiona Manga: NANA, Balsamista
Ulubiony Bohater: Mamiya, ALUŚ! :p

Re: KSIĄŻKI

_Hideki_ napisał:

Na początek "Norwegian wood".

Bardzo jestem ciekawa wrażeń...

Dla mnie książka zaj***, obejrzałam więc film...i bez rewelacji. No dobra fajnie zobaczyć L-a w roli głównej i udało im się stworzyć całkiem ciekawy klimat, ale poza tym jakoś nie wiele. Może znów film nie nadąża za wyobraźnią A może Japończycy potrafią (albo raczej potrafili) tylko robić dobre filmy o samurajach...

Ostatnio edytowany przez gohag (2012-05-22 11:37:27)

Offline

 

#10 2012-05-10 11:37:31

 BzyczoR

Początkujący klubowicz

10649208
Skąd: Płock WTF ? xD
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 84
Punktów :   
Ulubione Anime: Bleach
Ulubiona Manga: Oh my goodness !
Ulubiony Bohater: Ja sam ! xD

Re: KSIĄŻKI

Cała seria "Zagioniona Flota" bardzo dobre Sci-Fi o wojnach w przestrzeni kosmicznej.

Ostatnio edytowany przez BzyczoR (2012-05-10 11:37:48)


http://i43.tinypic.com/xd5vrc.png

Offline

 

#11 2012-07-10 09:02:11

gohag

Początkujący klubowicz

853328
Zarejestrowany: 2012-03-14
Posty: 132
Punktów :   
Ulubione Anime: Hellsing
Ulubiona Manga: NANA, Balsamista
Ulubiony Bohater: Mamiya, ALUŚ! :p

Re: KSIĄŻKI

No to kolejny Murakami: „Na południe od granicy, na zachód od słońca”. Niby dość banalna historia człowieka, który nie umie zapomnieć o swojej pierwszej miłości i gotów jest dla niej zaryzykować wszystko…a ma co stracić. Znowu sporo traumatycznych przeżyć  i pokręcone charaktery, znów chyba nikt nie ma zupełnie „równo pod sufitem”,  ale w sumie ciekawe i trafne spojrzenie na ludzką psychikę. Może nie aż tak ciężkie jak w „Norwegian wood”, po którym przez kilka dni odczuwałam dosłownie fizyczny ból.  Przypuszczalnie bardziej zrozumiałe dla ludzi z „dłuższą praktyką życiową”. Czyta się błyskawicznie, zwłaszcza pod koniec.

„Miasteczko Salem” Stephena Kinga. Klasyczny horror  sprzed wieeeeelu lat. Mroczna opowieść o miasteczku, w którym w tajemniczy sposób znikają mieszkańcy. Znacznie bardziej intrygujący do momentu wyjaśnienia okoliczności. Jak dla mnie wtedy trochę spadło napięcie… ale i tak trudno się od tego oderwać  (p.s. dla wtajemniczonych…no nie aż tak, jak mogło się wydawać ). Przy okazji obraz różnic w radzeniu sobie z lękami i fobiami oraz pojmowaniu świata rzeczywistego i wyobrażonego w ujęciu dziecka i dorosłego…czyli „paralityczne skostnienie wyobraźni zwane dorosłością…”

I taki smaczek – komiks dwóch bardzo młodych, polskich autorów: Pawła Garwola i Romana Lipczyńskiego „Bez końca” . Kilka króciutkich historyjek opisujących dość niebanalne aspekty pozornie zwyczajnie zaczynających się sytuacji. Świetnie (choć raczej nie mangowo) narysowane i napisane, totalne, cudne poczucie humoru. Jak dla mnie rewelacja – jedyna wada – ZA MAŁO! Lektura na jedną, niezbyt długą kąpiel

Albo mam fart i wpadają mi w ręce same świetne książki, albo przeżywam jakiś okres fascynacji wszelkim słowem pisanym (11/10 )

Offline

 

#12 2012-08-04 10:15:44

 Wodid

Nowy klubowicz

Zarejestrowany: 2012-08-04
Posty: 1
Punktów :   

Re: KSIĄŻKI

ja mogę polecić "Zwiadowcy" napisaną przez Johna Flanagana, jest to pierwsza seria jaką przeczytałem z własnej woli, jak sama nazwa wskazuje, akcja jest skupiona na zwiadowcach a głównym bohaterem jest chłopak z sierocińca, Will. Akcja wszystkich tomów (11) rozgrywają się w fikcyjnym fantastycznym świecie, każdy księga wciąga, najbardziej mnie wciągnęła księga 6 którą przeczytałem w jeden dzień : )

Offline

 

#13 2012-08-22 10:19:03

Kurocian

Nowy klubowicz

Zarejestrowany: 2012-08-22
Posty: 1
Punktów :   

Re: KSIĄŻKI

Złap mnie, jeśli potrafisz (Frank W. Abagnale) - autobiografia... oszusta i fałszerza. Akcja cały czas trzyma w napięciu, a każdy krok głównego bohatera wprawia nas w ciągłe zdumienie. Podczas krótkiej, lecz efektownej "kariery" siedział za sterami pasażerskiego odrzutowca w przebraniu pilota, udawał lekarza w szpitalu, wykonywał zawód adwokata, nie mając żadnych uprawnień, wykładał na uniwersytecie jako profesor socjologii i posługując się fałszywymi czekami, zgarnął ponad dwa i pół miliona dolarów (dziś byłoby to trzydzieści milionów!). Wszystko to osiągnął, zanim skończył dwadzieścia jeden lat. WARTO!


http://img193.imageshack.us/img193/1349/banneryho.jpg

Offline

 
Darmowe liczniki

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Comfortable Stay Property