Płocki Klub Mangi i Anime "ShiroIguru"

Spotkania klubu odbywają się w spółdzielni na ulicy Gierzyńskiego 17

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2012-05-03 20:12:55

 Fal

Moderator

Zarejestrowany: 2011-12-23
Posty: 100
Punktów :   
Ulubione Anime: Steins;Gate
Ulubiona Manga: Death Note
Ulubiony Bohater: Lelouch vi Britannia

Steins;Gate

W chwili pisania tego posta jestem na świeżo po obejrzeniu ostatniego odcinka. Z góry przepraszam za popełnione błędy, chaotyczność wypowiedzi oraz spoilery.

Na wstępie pragnę podziękować Angerowi oraz Ewie za prezentację tego anime. Jestem waszym dłużnikiem.
Dlaczego?








Bo Steins;Gate jest najgenialniejszym anime jakie widziałem w swoim krótkim życiu.
Tak, mówiłem to samo po obejrzeniu CG. Tylko, że w porównaniu ze Steins;Gate, Code Geass jest ubogie pod niektórymi względami.

Nie chce mi się rozpisywać na temat fabuły, założeń itd. Kto słuchał prezentacji, ten wie o co chodzi. Jak ktoś nie był wtedy, niech sobie poczyta w necie.

Dlaczego Steins;Gate jest genialny?
1. Ma świetną fabułę. Niektórych rzeczy się spodziewałem (np. Suzuha jako John Titor), ale niektóre były zupełnym szokiem (śmierć Mayuri, tożsamość ojca Suzu).
2. GENIALNI BOHATEROWIE.
Okarin strasznie przypomina mi kogoś... Dość ambitny, szalony, mający w dupie ograniczenia, nietaktowny, ale szczery, wrażliwy i kochający przyjaciół.
Christina stała się szybko moją ukochaną. Urocza, inteligentna...
Mayuri wzbudzała wiele emocji. Z jednej strony politowanie nad jej dziecinnością, a z drugiej ujmowała powagą w niektórych sytuacjach.
Super Haka był najbardziej komiczną postacią w całym anime. Niektóre z jego akcji były naprawdę rozbrajające.
Moeka jest ciekawym przypadkiem. Z sympatii, poprzez nienawiść, skończywszy na współczuciu...
Suzukę lubiłem. Po prostu.
Co do Feyris i babochłopa: ani nie ziębią, ani nie grzeją. Już ledwo pamiętam imiona.
3. Kreska jest naprawdę dobra.
4. Seiyuu świetni, zwłaszcza ten od Okabe (kaman, przecież to gość od Lighta!)
No i najważniejsze...







5. NIC nie wzbudziło we mnie tyle emocji. Żadna książka, żaden film, żadne anime czy manga. W niektórych sytuacjach prawie zleciałem z krzesła ze śmiechu, w innych miałem ochotę coś pociąć, a w innych ledwo powstrzymywałem łzy...

11/10. Kto uważa inaczej, niech spierdala.

Offline

#2 2012-05-03 20:39:25

 Kicking-Machine

Początkujący klubowicz

1249547
Call me!
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2012-03-13
Posty: 40
Punktów :   
Ulubione Anime: Darker than Black
Ulubiona Manga: Balsamista
Ulubiony Bohater: BOOBS :I

Re: Steins;Gate

Nie ma za co być dłużnikiem.. znaczy wypowiadam się tylko za siebie, aby nie było xd Ale cała przyjemność po mojej stronie, że anime się spodobało.
Czy ja się muszę wypowiadać? jak bym nie lubiła tego anime, nie dała bym się wciągnąć w robienie panelu : P (Anger, arigato ^^ )
Jedyne co do czego się nie zgadzam z powyższom wypowiedzia to Ferris i "babochłop". Ja tam je (ją i jego.. o.e mi tam lepiej brzmi je :3 ) obje Uwielbiałam. Ferris chyba za głos, a Ruke.. to za całokrztałt ^ ^


http://img33.imageshack.us/img33/9538/kanbaru.jpg

Offline

#3 2012-05-03 20:47:06

 Fal

Moderator

Zarejestrowany: 2011-12-23
Posty: 100
Punktów :   
Ulubione Anime: Steins;Gate
Ulubiona Manga: Death Note
Ulubiony Bohater: Lelouch vi Britannia

Re: Steins;Gate

Jestem twoim dłużnikiem i kropka. Tym bardziej, że powiedziałaś mi o specialu.

Naprawdę się cieszę, że ktoś mądry postanowił zrobić jeszcze jeden odcinek. W lżejszym tonie niż poprzednie, ale to dobrze. Dobrze było tak pożegnać się z Okabe, Christiną i resztą...

Offline

#4 2012-05-04 10:13:25

gohag

Początkujący klubowicz

853328
Zarejestrowany: 2012-03-14
Posty: 132
Punktów :   
Ulubione Anime: Hellsing
Ulubiona Manga: NANA, Balsamista
Ulubiony Bohater: Mamiya, ALUŚ! :p

Re: Steins;Gate

Anime faktycznie świetne, bardzo, bardzo w moim typie. Ale nie jestem facetem i nie powstrzymałam łez. Czyli wyłam od 18 do 22- go odcinka bez przerwy - za moje podpuchnięte oczy miałam ochotę co niektórych ukatrupić.

Główny bohater - no cóż wybitny intelekt rzadko idzie w parze z "bystrością emocjonalną" i nie mogłam sobie darować reakcji (jak u niektórych na meczach w TV) ...no przytul żesz ja/go (?) chociaż pacanie!!

Ale chyba największe wrażenie zrobiły na mnie wielokrotne próby ratowania Mayuri (Choć motyw nie odkrywczy - bardzo mi to trąciło filmem "Wehikuł czasu" - ale niech mu tam). Nadal wyobrażenie sobie czegoś takiego mnie przerasta. Wystarczy, że muszę coś pisać drugi raz bo mi komp padnie, a dostaję szału...ale to przez co przechodził Hououin Kyouma musi zryć psychikę.

A...i Mayuri nigdy nie budziła mojego politowania, czasem miałam wrażenie, że jest bardziej dorosła i odpowiedzialna od całej reszty.

I zgadzam się z Ewką - uwielbiam "babochłopa" jest taki kochany/na, ze mogłabym go/ją adoptować i przez niego/ją nie udało mi się utrzymać emocji w ryzach.

Za to zupełnie nie podszedł mi specjal...jakiś taki od czapki i zakończenie trochę banalne i "amerykanskie", niby fajnie, ale trochę mi zepsuło ogólną wizję serii.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz...jeśli to studenci to jakoś nie bardzo bywają na zajęciach (ok, może to wakacje) ale bardziej..z czego oni żyją? Z pensji Mayuri? ;p

Dla mnie najgenialniejsze w tym anime jest jednak to, że chyba nie można się oprzeć spekulacjom co bym zrobił gdyby...i szczerze mówiąc praktycznie każdego dnia odpowiedź na to jest zupełnie inna.

No to się wcale nie rozpisałam...

Jeśli znacie coś w podobnym klimacie (dla mnie to też np. Nana) proszę o podpowiedź.

Offline

#5 2012-05-07 20:00:23

 Anger of Dragon

Gniew Smoka

9492707
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2011-12-21
Posty: 218
Punktów :   
Ulubione Anime: Steins;Gate
Ulubiona Manga: Naruto
Ulubiony Bohater: Shikamaru Nara
WWW

Re: Steins;Gate

Cieszę się że tylu osobom spodobało się Anime, które mnie od razu urzekło;) Wg mnie jeden z lepszych tytułów, ciekawe i spójne ze sobą ciekawostki, dla których często zaglądałem w internet aby o nich poczytać:)  Nie będę pisał o co mi dokładnie chodzi, by nie spoilerować;)

Wg mnie prawie każda postać z tego Anime jest oryginalna i na swój sposób ciekawa, choć mnie najbardziej urzekła Kurisu-tiiiina;) oraz Hyouunin Kyouma, który jest genialnym idealnym bohaterem;) Połączenie Komedii z Tragedią:)

Samo wykorzystanie teorii Efektu Motyla jest fajnym pomysłem, no i nie byłoby zabawy gdy ktoś... (nie spoileruje;p)

No i oczywiście Supa Haka;) Którego poczucie humoru czasami zwala z krzeseł;p (Tak postrzegacie mnie i moich kolegów studentów informatyki?).

Hmm o Steins;Gate teoriach tam wykorzystanych itp mógłbym dyskutować godzinami, ale bez spoilerów by się nie obyło, dlatego nie rozpisuję się, niech każdy na swój sposób odkrywa tajemnice Bramy Steina:)

Moja ocena 10/10 (tylko 5 Anime ma u mnie taką ocenę). I wg mnie obowiązkowe Anime do obejrzenia dla wszystkich fanów M&A oraz Podróżników w czasie;)


http://myanimelist.net/signature/Angerdragon.png

Offline

#6 2012-05-08 00:11:49

 Anger of Dragon

Gniew Smoka

9492707
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2011-12-21
Posty: 218
Punktów :   
Ulubione Anime: Steins;Gate
Ulubiona Manga: Naruto
Ulubiony Bohater: Shikamaru Nara
WWW

Re: Steins;Gate

Apropo:P Dwie ciekawostki tutaj są i miłe zapowiedzi dla osób, które przekroczyły już Bramę Steina:)

http://www.anime-shinden.info/17589-ste … sieni.html


http://myanimelist.net/signature/Angerdragon.png

Offline

#7 2012-05-08 00:20:46

 Fal

Moderator

Zarejestrowany: 2011-12-23
Posty: 100
Punktów :   
Ulubione Anime: Steins;Gate
Ulubiona Manga: Death Note
Ulubiony Bohater: Lelouch vi Britannia

Re: Steins;Gate

TAK! Okabe i Kurisu powracają!

Offline

#8 2012-05-09 21:38:57

 Anger of Dragon

Gniew Smoka

9492707
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2011-12-21
Posty: 218
Punktów :   
Ulubione Anime: Steins;Gate
Ulubiona Manga: Naruto
Ulubiony Bohater: Shikamaru Nara
WWW

Re: Steins;Gate

SPOILER


AMV przedstawiający Okabe jako psychola lub gwałciciela lub morderce;P Uwaga;)



[html]<object style="height: 390px; width: 640px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Ni_EtCD_-k0?version=3&feature=player_embedded"><param name="allowFullScreen" value="true"><param name="allowScriptAccess" value="always"><embed src="http://www.youtube.com/v/Ni_EtCD_-k0?version=3&feature=player_embedded" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="360"></object>[/html]


http://myanimelist.net/signature/Angerdragon.png

Offline

#9 2012-05-10 00:45:10

 BzyczoR

Początkujący klubowicz

10649208
Skąd: Płock WTF ? xD
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 84
Punktów :   
Ulubione Anime: Bleach
Ulubiona Manga: Oh my goodness !
Ulubiony Bohater: Ja sam ! xD

Re: Steins;Gate

dobra właśnie obejrzałem 1wszy epek i powiem że nie jest rewelacyjny jak inni to mówią, a kreska oraz niedopracowanie mnie odraża w 1szym epku jak główny bohater siedzi na chodniku i pije ten napój Dr.Pepper czy jakąś tak, spójrzcie na zawartość butelki podczas trzymania jej w skosie, może powie mi ktoś jaki poważny producent pozwala na takie coś w 1wszym epku jego anime ???? nikt !!! jak mam podejść poważnie do anime do którego nawet poważnie rysownicy nie podeszli. Wiem że tu ludzie się ze mną nie zgodza bo widze samych fanów tej cudnie niedociągniętej kreski, ale ja odpuszczam i obejrze coś innego ;p


http://i43.tinypic.com/xd5vrc.png

Offline

#10 2012-05-10 10:08:53

gohag

Początkujący klubowicz

853328
Zarejestrowany: 2012-03-14
Posty: 132
Punktów :   
Ulubione Anime: Hellsing
Ulubiona Manga: NANA, Balsamista
Ulubiony Bohater: Mamiya, ALUŚ! :p

Re: Steins;Gate

Anger of Dragon napisał:

AMV przedstawiający Okabe jako psychola lub gwałciciela lub morderce;P Uwaga;)

Dobreee...nawet bardziej intrygujące niż oryginał. Dobrze, że wcześniej tego nie widziałam, bo mogłabym się rozczarować

BzyczoR napisał:

Wiem że tu ludzie się ze mną nie zgodza bo widze samych fanów tej cudnie niedociągniętej kreski, ale ja odpuszczam i obejrze coś innego ;p

Nie samą kreską anime żyje. Choć o tym się nie wypowiadam, bo:
1. mam zbyt mało wprawione oko,
2. jak mnie wciągnie fabuła nie myślę o kresce.

Ja jestem tylko fanem zamieszania jakie to anime zrobiło mi w głowie. Nawet jeśli nie było bardzo odkrywcze, ale cóż jeden lubi jak mu cyganie grają inny ... no nie ważne

Ja, mimo dwóch podejść, nie mogę się zmusić do powszechnie uwielbianego Code Geass.
Kwestia osobnicza.

Offline

#11 2012-05-10 11:34:54

 BzyczoR

Początkujący klubowicz

10649208
Skąd: Płock WTF ? xD
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 84
Punktów :   
Ulubione Anime: Bleach
Ulubiona Manga: Oh my goodness !
Ulubiony Bohater: Ja sam ! xD

Re: Steins;Gate

A ja właśnie obejrzałem całe Code Geass i wole go niż ten niedorobiony Stein A dla mnie kreska jest bardzo ale to bardzo ważna.


http://i43.tinypic.com/xd5vrc.png

Offline

#12 2012-05-10 18:15:08

 Anger of Dragon

Gniew Smoka

9492707
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2011-12-21
Posty: 218
Punktów :   
Ulubione Anime: Steins;Gate
Ulubiona Manga: Naruto
Ulubiony Bohater: Shikamaru Nara
WWW

Re: Steins;Gate

No widzisz, dla mnie ważniejsza jest fabuła:) Bo gdybym patrzył tylko na kreskę która mi się podoba, pewnie moja lista Anime skończyłaby się na 5 seriach:)

Zresztą Bzyku, nie ma aż takiej zajawki na to Anime;) Stosunkowo mało osób je obejrzało, mimo wg mnie genialnej fabuły.

Rozpatrując rok 2011 nie uważam żeby było dużo "ładnych" graficznie Anime, w sumie moim zdaniem spośród wieeeeeelu serii które oglądałem Steins Gate jest w miarę ładnie wykonane, oczywiście mogą być jakieś "duże" (wg Ciebie) niedociągnięcia, ale dla mnie fabuła nadrabia. Ponadto Bardziej skupiono się na oryginalności postaci i faktów, które zebrane w jedną całość nieźle się kompilują;)

Ale oczywiście, to zależy od gustu, ja jako wielki fan filmu "Efekt Motyla" oraz samych teorii rozbieżności *****, i podróży w czasie, od razu polubiłem to Anime, gdy jeszcze prawie nikt w nie się nie wkręcił;)


http://myanimelist.net/signature/Angerdragon.png

Offline

#13 2012-05-23 08:40:54

 Rasti

Początkujący klubowicz

Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 170
Punktów :   
Ulubione Anime: Bleach, Naruto, Fair Tail
Ulubiona Manga: brak
Ulubiony Bohater: Aizen, Zeref
WWW

Re: Steins;Gate

Jeżeli seria Seria Steins;Gate została uznana za najlepsze anime roku 2011 w plebiscycie Shindena. To chyba coś to znaczy a jeśli tobie BzyczoR się nie podoba powiem tylko tyle że najwidoczniej SERN już namierza nasze komp i odnalazł linka do tego forum, ale hehehe i z tym sobie damy rade ^

buhahahhahahahahhah

Offline

#14 2012-05-27 22:37:44

 Fal

Moderator

Zarejestrowany: 2011-12-23
Posty: 100
Punktów :   
Ulubione Anime: Steins;Gate
Ulubiona Manga: Death Note
Ulubiony Bohater: Lelouch vi Britannia

Re: Steins;Gate

Dwa tygodnie temu, podczas dyskusji nt. SG głosowaliśmy, kto jest najlepszym bohaterem. Jako, że dziewczyny zgadały się między sobą, by głosować na Rukako, chcę zrobić nowe, uczciwsze głosowanie. Tak więc pytam: kto według was jest najlepszą postacią w Steins;Gate?

Ja wciąż waham się między Okabe a Kurisu. Okarin jest mi bardzo bliski charakterem, lecz Kurisu jest taka piękna i mądra... Ale dobra, głosuję na Okabe.

Offline

#15 2012-05-27 23:25:22

 Rasti

Początkujący klubowicz

Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 170
Punktów :   
Ulubione Anime: Bleach, Naruto, Fair Tail
Ulubiona Manga: brak
Ulubiony Bohater: Aizen, Zeref
WWW

Re: Steins;Gate

Oczywiście że Super Haka, koleś który w moim przekonaniu jest bardzo inteligenty jeśli chodzi o IT pod każdym względem, czyli i dobry programista, i dobry specjalista hardware i wspaniały haker.Gdyby nie on to by cały Okabe mógł gówno zrobić ale nie tylko on.

Offline

Darmowe liczniki

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetonovĂŠ jĂ­mky septiky vĂ˝roba a prodej betonovĂŠ metki odzieżowe taksówka wałcz busy Kiel